Jak nauczyć się nie odkładać rzeczy na później? 5 porad.

odkładanie na później

Każdy z nas ma inną motywację. Jedni mają większą drudzy mniejszą.Zależy to też od pory roku, teraz jesienią chyba bardziej nam się nie chce niż chce, zgodzicie się ze mną?

Co jednak robić, gdy naprawdę się nie chce, i odkładamy rzeczy na później i później.

Prokrastynacja, bo o tym mowa, to notoryczne odkładanie rzeczy na później, na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Dzisiaj chcę wam podać pięć porad, jak przestać odkładać rzeczy na później. To zaczynamy i przechodzimy do konkretów. 

Rada pierwsza: 

Jeśli jesteś osobą zorganizowana to bardzo dobrze, jeśli natomiast nie, to ta rada jest bardzo ważna dla ciebie. 

Musisz zapisywać swoje zadania jakie masz do wykonania w ciągu dnia, ponieważ jak nie wiesz co masz zrobić, to jak możesz to zrobić.

Najlepiej planować kolejny dzień wieczorem przed położeniem się spać. Jak masz już tak ułożony plan, to rano po obudzeniu zajrzyj do niego i trzymaj się tego planu, takie to proste. To była pierwsza i kluczowa rada. A teraz przechodzimy do następnej. 

Rada druga: 

Ja zawsze zaczynam dzień od zadań najtrudniejszych. Dopiero później przechodzę do tych łatwiejszych. Dlaczego, ponieważ kiedy zrobię to co jest najtrudniejsze, wtedy łatwiej jest mi się zabrać za te łatwiejszy rzecz. Łatwe rzeczy robi się raczej z przyjemnością, a gdy mam już zrobione te trudniejsze, to nie odkładam ich na później. 

Rada trzecia: 

Kiedy stajesz przed trudniejszym zadaniem, pamiętaj aby robić sobie przerwy, co najmniej co 50 minut 10 minut przerwy. Przerwa musi być konkretna, musisz robić coś innego, niż rzeczy które robisz w swoim zadaniu, ponieważ mózg musi się zresetować i nabrać chęci do dalszego działania. Na przykład jak pracujesz przed komputerem, odejdź od niego i zrób jakieś ćwiczenia fizyczne. Przerwy, to jest bardzo ważna kwestia dlatego nie zaniedbuj tego.

Rada czwarta:

Ta rada będzie bardzo prosta i krótka.  Jeśli naprawdę ci się nie chce, to napij się wody, zrób głęboki wdech, a poczujesz się lepiej, lub przejdź się też na krótki spacer, a gdy wrócisz z nową chęcią zabierzesz się do pracy. Proste, ale skuteczne.

Rada piąta:

To już ostatnia rada, ale równie ważna. Nazwę ją tak roboczo samodzielna motywacja. Musisz sam się motywować, wtedy kiedy najbardziej ci się nie chce, musisz zmusić swój mózg jednak do działania a nie, że zasiądziesz przed telewizorem i zaczniesz oglądać wszystko co leci.

Postaraj się przeczytać jakąś fajną motywującą książkę, czy obejrzeć motywujący w filmik na YouTubie.

Samomotywacja jest super istotna, nie zaniedbuj tego. 

Jak widzisz dałem ci pięć super fajnych i skutecznych rad na prokrastynację. Mam nadzieję że jesteś zadowolony i że twoja motywacja do działania będzie zawsze duża i wszystkie zadania będziesz wykonywał z uśmiechem na twarzy, tego ci życzę. 

Wiem, że widzisz w tym wartość, dlatego proszę cię podziel się tym postem ze swoimi znajomymi, aby również oni mogli nauczyć się nie odkładać rzeczy na później.

Napisz też proszę w komentarzu jak ty radzisz sobie z brakiem chęci do działania? Będę bardzo wdzięczny, i na każdy komentarz odpowiem.

To już wszystko na dzisiaj, podziel się, skomentuj i widzimy się następnym razem.

Jeden komentarz do “Jak nauczyć się nie odkładać rzeczy na później? 5 porad.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *