Jak być bardziej produktywnym pracując z domu? 7 porad!

praca z domu

Mamy czasy jakie mamy. Przez Covid  coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jak we wszystkim w życiu ma to swoje zalety i wady.

Dzisiaj chcę ci przedstawić 7 porad jak być bardziej produktywnym pracując w zaciszu swojego domu.

Dlatego od razu przechodząc do konkretów.

 Rada pierwsza 

Odizoluj strefę pracy od strefy relaksu. Tak dokładnie, nie możesz pracować tam gdzie śpisz, czy oddajesz się swoim hobby. Musisz znaleźć w domu takie miejsce gdzie będzie ci dobrze pracować a nie relaksować się.

Rada druga

Postaraj się zapanować nad nieładem panującym wokół Ciebie. Pewnie dobrze wiesz, że gdzie jest porządek tam lepiej się pracuje, a gdy masz wokół siebie pełno bałaganu to ciężko się skupić na pracy.

Rada trzecia

Ubierz się! Może cię to zdziwić, ale praca w piżamie jest mniej efektywna, niż jak jesteś ubrany tak jakbyś chodził do biura. Jest to szczegół, ale uwierz mi on też wpływa na twoją efektywność.

Rada czwarta

Zainwestuj w wygodne meble. To również jest bardzo ważne, aby mieć komfort i wygodę pracy jeśli nie chcesz inwestować swoich pieniędzy, postaraj się aby twój pracodawca zapewnił Ci porządne krzesło i biurko do pracy.

Rada piąta

Wyjdź do ludzi! To jest kluczowa rada jeśli chcesz zachować czystość umysłu oraz kondycję fizyczną. Kiedy pracujesz z domu i siedzisz zamknięty w czterech ścianach, nie wpływa to ani dobrze na ciebie fizycznie ani psychicznie. Dlatego warto czasem po pracy wyjść do ludzi na dwór, na spacer, czy do znajomych. Nie lekceważ tej rady.

Rada szósta

 Nie trać czasu na codzienne gotowanie. To jest taka lżejsza rada, jeśli pracujesz już z domu, to na jedzenie wyjdź na miasto do ludzi. Trochę luksusu też ci się należy.

Rada siódma

Pamiętaj, żeby powiedzieć “stop”! Tak, nie zawsze trzeba pracować z domu i kiedy już naprawdę zmęczy ciebie praca zdalna powiedz sobie stop i wyjdź do ludzi. Jeśli możesz pracować trochę z biura to tak zrób. Najlepiej robić to na przemian raz z biura raz z domu dla swojej kondycji psychicznej.

To było szybkie 7 rad dla tych którzy pracują z domu. Napisz proszę w komentarzu, która rada najbardziej ci przypadła do gustu. Będę bardzo wdzięczny.

A może ty masz jakieś inne pomysły jak być bardziej produktywnym pracując z domu, również podziel się w komentarzu.

Udostępnij proszę ten post swoim znajomym, aby i oni mogli być bardziej produktywni pracując z domu.
A teraz czas na hobby, kliknij tu i zobacz co mam dla ciebie gratis!

Jeden komentarz do “Jak być bardziej produktywnym pracując z domu? 7 porad!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *