7 powodów dlaczego warto przeczytać Biblię?

biblia

Pismo Święte inaczej Biblia to księga święta dla wielu osób na ziemi. Była pisana przez wiele lat i jest księgą natchnioną przez Boga.

Teraz wymienię 7 powodów dlaczego warto ją przeczytać, nawet jeśli nie jest się katolikiem czy wierzącym.

No to zaczynamy:

Pierwszy powód:

Jedna trzecia ludności to chrześcijanie i żydzi, a dla nich Biblia to księga święta, jeśli więc chcesz zrozumieć ⅓ ludzkości to nawet jeśli nie wierzysz w Boga warto Pismo Święte przeczytać.

Drugi powód:

By zrozumieć literaturę, jak „Na wieży Babel” Szymborskiej czy „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa, oraz znacznie więcej innych dzieł, które czerpią z Bibli.

Trzeci powód:

By zrozumieć dzieła sztuki, jak „Powrót Syna Marnotrawnego” Rembrandta czy „Ofiarę Izaaka” Caravaggia i podobnie jak z literaturą, jest bardzo dużo dzieł, które odnoszą się do Pisma Świętego.

Czwarty powód:

By rozumieć muzykę, chociażby „Pasję wg św. Mateusza” Bacha czy „Mesjasza” Haendla, musisz przyznać, że Biblia to inspiracja dla mnóstwa dzieł muzyki.

Piąty powód:

By rozumieć język, gdy ktoś powie o zakazanym owocu czy nazwie cię faryzeuszem. Zaczerpniętych z Pisma Świętego jest mnóstwo fraz, przyznasz?

Szósty powód:

A teraz dwa super powody już dla osób wierzących, oto one. Pierwszy, żeby być wiernym Jezusowi, który mówi: „Pisma nie można odrzucić” (J 10,35).

Siódmy powód:

Żeby nie zmarnować życia, bo każdego kto słucha słów Jezusa i wypełnia je, „można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony” (Mt 7,24-25). 

A teraz krótkie podsumowanie:

To są powody według mnie ważne, dlaczego warto zajrzeć do Biblii. A jaki jest twój powód numer jeden, aby czytać Pismo Święte, napisz proszę w komentarzu? Bo to jest księga ponadczasowa, dla mnie, a dla ciebie? Nie liczy się to czy jesteś wierzącym czy nie, Biblia to księga ważna, przyznasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *